img

Cisco Rugged SFP

2 495 kr 77 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Bestillingsvare. Ukendt leveringstid.
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010887096
  • Prod. varenr.
  • GLC-FE-100LX-RGD=

Produktinformation

The Cisco 100BASE-X Small Form-factor Pluggable (SFP) is a hot-swappable input/output device that plugs into a Fast Ethernet port or slot, linking the port with the network. The Cisco 100BASE-LX10 SFP operates on ordinary single-mode fiber-optic (SMF) link spans up to 10 kilometers long.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Model Rugged SFP
Produktserie Cisco
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type SFP (mini-GBIC) transceiver modul
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 100Base-LX - LC single mode x 2
Driftstemperatur
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C
Service & Support
Service & Support 90 dages garanti
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Fast Ethernet
Network & Communication
Data Link Protocol Fast Ethernet
Compliant Standards IEEE 802.3, IEEE 802.3ah
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.34 cm
Ydermål dybde 5.65 cm
Ydermål højde 0.85 cm
Netværk
Kabeltype Ethernet 100Base-LX