img

Cisco Rugged SFP

2 295 kr Ekskl. moms 68 krpr. måned (Leasing 36 måneder)
  • Lagerstatus: Bestillingsvare. Ukendt leveringstid.
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010887096
  • Prod. varenr.
  • GLC-FE-100LX-RGD=

Produktinformation

The Cisco 100BASE-X Small Form-factor Pluggable (SFP) is a hot-swappable input/output device that plugs into a Fast Ethernet port or slot, linking the port with the network. The Cisco 100BASE-LX10 SFP operates on ordinary single-mode fiber-optic (SMF) link spans up to 10 kilometers long.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Model Rugged SFP
Produktserie Cisco
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Fast Ethernet
Kompatible standarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ah
Network & Communication
Data Link Protocol Fast Ethernet
Miljøparametre
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C
Ekspansion / Konnektivitet
Tilslutninger 1 x Ethernet 100Base-LX - LC single mode x 2
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.34 cm
Ydermål dybde 5.65 cm
Ydermål højde 0.85 cm
Service & Support
Service og Support 90 dages garanti
Generelt
Formfaktor Indstiksmodul
Netværkstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver module
Netværk
Kabeltype Ethernet 100Base-LX
General
Form Factor Plug-in module