Er du på udkig efter SFP-moduler eller transceivere? Hos Dustin finder du et bredt udvalg af SFP og GBIC til switchene i din virksomheds computernetværk.

Et SFP-modul (Small Form-factor Pluggable) er grundlæggende et fiberoptisk modul, der passer ind i et SFP-stik eller en SFP-port på en Ethernet-switch. Det gør det lettere at konvertere Ethernet-signaler til optiske signaler for at overføre og modtage data. SFP er også kendt som mini-GBIC (GigaBit Interface Converter).

SFP er en populær transceiver af et par grunde. For det første giver en SFP-transceiver hurtig kommunikation mellem switche og vigtige netværkskomponenter. For det andet tilbyder den mange funktioner, fordi SFP fungerer med kobber og fiber. Endelig er modulerne hot swappable. Det gør dem ideelle til at udvide eller modificere eksisterende netværk uden at skulle redesigne hele kabelinfrastrukturen.

Filter

kr
kr
Startech StarTech.com J9150A-ST modul til netværksmodtager Fiberoptisk 10000 Mbit/s SFP+ 850 nm

Startech

StarTech.com J9150A-ST modul til netværksmodtager Fiberoptisk 10000 Mbit/s SFP+ 850 nm

Varenummer 5011307198 Prod. varenr. J9150A-ST
  • Grænsefladetype SFP+
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Multitilstand fiber (MMF) understøttet Ja
48 timer
1.295 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5011072565 Prod. varenr. J4859D
  • Grænsefladetype SFP
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Maksimal dataoverførselshastighed 1000 Mbit/s
9 på lager
1.995 kr.Ekskl. moms
HPE Aruba

HPE

Aruba

Varenummer 5011264406 Prod. varenr. J9151E
  • Grænsefladetype SFP+
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Maksimal dataoverførselshastighed 10000 Mbit/s
48 timer
10.495 kr.Ekskl. moms
Pro Optix SFP+ transceiver modul (svarende til: Cisco SFP-10G-LR)

Pro Optix

SFP+ transceiver modul (svarende til: Cisco SFP-10G-LR)

Varenummer 5011125665 Prod. varenr. SFP-10G-LR-O
  • Grænsefladetype SFP+
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Maksimal dataoverførselshastighed 10000 Mbit/s
3 på lager
395 kr.Ekskl. moms
Pro Optix SFP+ transceiver modul (svarende til: Cisco SFP-10G-T)

Pro Optix

SFP+ transceiver modul (svarende til: Cisco SFP-10G-T)

Varenummer 5011125661 Prod. varenr. SFP-10G-T-O
    2 på lager
    1.095 kr.Ekskl. moms
    Aruba 10G SFP+ DAC 3M 3m. SFP+ SFP+

    Aruba

    10G SFP+ DAC 3M 3m. SFP+ SFP+

    Varenummer 5011082859 Prod. varenr. J9283D
    • Stik 1 SFP+
    • Stik 2 SFP+
    • Produktfarve Sort
    48 timer
    1.345 kr.Ekskl. moms
    Ubiquiti RJ45-Sfp Tranceiver Module

    Ubiquiti

    RJ45-Sfp Tranceiver Module

    Varenummer 5011070075 Prod. varenr. UACC-CM-RJ45-1G
    • Grænsefladetype RJ-45
    • SFP modtagertype Kobber
    • Maksimal dataoverførselshastighed 1000 Mbit/s
    53 på lager
    165 kr.Ekskl. moms
    Ubiquiti U Fiber Single-Mode

    Ubiquiti

    U Fiber Single-Mode

    Varenummer 5011021771 Prod. varenr. UACC-OM-SM-1G-S-2
    • Grænsefladetype SFP
    • SFP modtagertype Fiberoptisk
    • Fiber optisk strømstik LC
    • Maksimal dataoverførselshastighed 1250 Mbit/s
    52 på lager
    225 kr.Ekskl. moms
    Ubiquiti UDC-1 UniFi 10 Gigabit SFP+ DAC Cable 1M 1m.

    Ubiquiti

    UDC-1 UniFi 10 Gigabit SFP+ DAC Cable 1M 1m.

    Varenummer 5011079012 Prod. varenr. UDC-1
    • Produktfarve Sort
    53 på lager
    165 kr.Ekskl. moms
    Pro Optix SFP (mini-GBIC) transceiver modul (svarende til: Cisco GLC-T)

    Pro Optix

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul (svarende til: Cisco GLC-T)

    Varenummer 5011122895 Prod. varenr. GLC-T-O
      11 på lager
      235 kr.Ekskl. moms
      Ubiquiti UniFi Direct Attach Copper Cable 10GBase 0.5m 0.5m. SFP+ SFP+

      Ubiquiti

      UniFi Direct Attach Copper Cable 10GBase 0.5m 0.5m. SFP+ SFP+

      Varenummer 5011336058 Prod. varenr. UACC-DAC-SFP10-0.5M
      • Stik 1 SFP+
      • Stik 2 SFP+
      • Produktfarve Sort
      Forventet 21-06-2024
      135 kr.Ekskl. moms
      Netgear AXM765v2

      Netgear

      AXM765v2

      Varenummer 5011295383 Prod. varenr. AXM765-20000S
      • Grænsefladetype SFP+
      • SFP modtagertype Fiberoptisk
      • Maksimal dataoverførselshastighed 10000 Mbit/s
      Bestillingsvare (ikke på lager)
      2.995 kr.Ekskl. moms
      Startech StarTech.com J9151E-ST modul til netværksmodtager Fiberoptisk 10000 Mbit/s SFP+ 1310 nm

      Startech

      StarTech.com J9151E-ST modul til netværksmodtager Fiberoptisk 10000 Mbit/s SFP+ 1310 nm

      Varenummer 5011307200 Prod. varenr. J9151E-ST
      • Grænsefladetype SFP+
      • SFP modtagertype Fiberoptisk
      • Fiber optisk strømstik LC
      • Multitilstand fiber (MMF) understøttet Ingen
      4 på lager
      1.595 kr.Ekskl. moms
      Pro Optix SFP (mini-GBIC) transceiver modul (svarende til: Cisco GLC-SX-MMD)

      Pro Optix

      SFP (mini-GBIC) transceiver modul (svarende til: Cisco GLC-SX-MMD)

      Varenummer 5011123064 Prod. varenr. GLC-SX-MMD-O
        9 på lager
        175 kr.Ekskl. moms
        Mikrotik S-RJ01

        Mikrotik

        S-RJ01

        Varenummer 5011214097 Prod. varenr. S-RJ01
        • Ethernet-grænsefladetype Gigabit Ethernet
        • Ethernet LAN-datahastigheder 10, 100, 1000 Mbit/s
        • Ethernet LAN-porte (RJ-45) 1
        12 på lager
        225 kr.Ekskl. moms
        Cisco SFP+ Copper Twinax Cable

        Cisco

        SFP+ Copper Twinax Cable

        Varenummer 5010464487 Prod. varenr. SFP-H10GB-CU3M=
        • Netværkskabeltype Direkte påsætning-kabel
        • Venstre forbindelsestype 1 x SFP+
        • Højre forbindelsestype 1 x SFP+
        48 timer
        545 kr.Ekskl. moms
        Ubiquiti U Fiber Multi-Mode

        Ubiquiti

        U Fiber Multi-Mode

        Varenummer 5011158876 Prod. varenr. UF-MM-10G-20
        • Grænsefladetype SFP+
        • SFP modtagertype Fiberoptisk
        • Fiber optisk strømstik LC
        • Multitilstand fiber (MMF) understøttet Ja
        Forventet 23-06-2024
        2.995 kr.Ekskl. moms
        Netgear ProSafe AGM731F Gigabit Ethernet

        Netgear

        ProSafe AGM731F Gigabit Ethernet

        Varenummer 5010060051 Prod. varenr. AGM731F
        • Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
        • Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
        • Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
        • Venstre forbindelsestype LC multimodus
        48 timer
        829 kr.Ekskl. moms

        Viser 18 af 1108 produkter