Er du på udkig efter SFP-moduler eller transceivere? Hos Dustin finder du et bredt udvalg af SFP og GBIC til switchene i din virksomheds computernetværk.

Et SFP-modul (Small Form-factor Pluggable) er grundlæggende et fiberoptisk modul, der passer ind i et SFP-stik eller en SFP-port på en Ethernet-switch. Det gør det lettere at konvertere Ethernet-signaler til optiske signaler for at overføre og modtage data. SFP er også kendt som mini-GBIC (GigaBit Interface Converter).

SFP er en populær transceiver af et par grunde. For det første giver en SFP-transceiver hurtig kommunikation mellem switche og vigtige netværkskomponenter. For det andet tilbyder den mange funktioner, fordi SFP fungerer med kobber og fiber. Endelig er modulerne hot swappable. Det gør dem ideelle til at udvide eller modificere eksisterende netværk uden at skulle redesigne hele kabelinfrastrukturen.

Filter

kr
kr
Aruba 10G SFP+ DAC 3M
Varenummer 5011082859 Prod. varenr. J9283D
  • Netværkskabeltype 10GBase-kabel til direkte påsætning
  • Venstre forbindelsestype SFP+
  • Venstre forbindelsestype SFP+
  • Venstre forbindelsestype SFP+
48 timer
1.395 kr.Ekskl. moms
Pro Optix SFP+ transceiver modul (svarende til: Cisco SFP-10G-LR) 10 Gigabit Ethernet
Varenummer 5011125665 Prod. varenr. SFP-10G-LR-O
  • Netværkskabeltype SFP+ transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol 10 Gigabit Ethernet
  • Venstre forbindelsestype LC enkelttilstand
  • Venstre forbindelsestype LC enkelttilstand
6 på lager
395 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba Gigabit Ethernet
Varenummer 5011072565 Prod. varenr. J4859D
  • Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
  • Venstre forbindelsestype LC enkelttilstand
48 timer
2.095 kr.Ekskl. moms
Pro Optix SFP (mini-GBIC) transceiver modul (svarende til: Cisco GLC-T) Gigabit Ethernet
Varenummer 5011122895 Prod. varenr. GLC-T-O
  • Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
  • Venstre forbindelsestype RJ-45
  • Venstre forbindelsestype RJ-45
Bestillingsvare (ikke på lager)
235 kr.Ekskl. moms
Aruba SFP LC MM Gigabit Ethernet
Varenummer 5011071889 Prod. varenr. J4858D
  • Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
  • Venstre forbindelsestype LC multimodus
  • Venstre forbindelsestype LC multimodus
48 timer
1.295 kr.Ekskl. moms
Ubiquiti RJ45-Sfp Tranceiver Module Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet
Varenummer 5011070075 Prod. varenr. UACC-CM-RJ45-1G
  • Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Venstre forbindelsestype RJ-45
20 på lager
165 kr.Ekskl. moms
Mikrotik S-RJ01 Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet
Varenummer 5011214097 Prod. varenr. S-RJ01
  • Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Venstre forbindelsestype SFP (mini-GBIC)
  • Venstre forbindelsestype SFP (mini-GBIC)
29 på lager
215 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba 10 Gigabit Ethernet
Varenummer 5011076210 Prod. varenr. J9150D
  • Netværkskabeltype SFP+ transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol 10 Gigabit Ethernet
  • Venstre forbindelsestype SFP+
  • Venstre forbindelsestype SFP+
3 på lager
3.595 kr.Ekskl. moms
Ubiquiti U Fiber Single-Mode Gigabit Ethernet
Varenummer 5011021771 Prod. varenr. UACC-OM-SM-1G-S-2
  • Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Bestillingsvare (ikke på lager)
225 kr.Ekskl. moms
HPE SFP+ transceiver modul 10 Gigabit Ethernet
Varenummer 5010372291 Prod. varenr. 455883-B21
  • Netværkskabeltype SFP+ transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol 10 Gigabit Ethernet
  • Kompatible åbninger 1 x SFP+
  • Venstre forbindelsestype LC multimodus
1 på lager
3.359 kr.Ekskl. moms
Direktronik Cisco Sfp-H10GB-Cu7m
Varenummer 5011085410 Prod. varenr. 133-1412-3058
    Bestillingsvare (ikke på lager)
    345 kr.Ekskl. moms
    Mikrotik S+RJ10 10 Gigabit Ethernet 2.5 Gigabit Ethernet 5 Gigabit Ethernet Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet
    Varenummer 5011091064 Prod. varenr. S+RJ10
    • Netværkskabeltype SFP+ transceiver modul
    • Dataforbindelsesprotokol 10 Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet
    • Højre forbindelsestype RJ-45
    Forventet 10-03-2024
    495 kr.Ekskl. moms
    Direktronik Cisco Sfp-H10GB-Cu5m
    Varenummer 5011085409 Prod. varenr. 133-1410-3067
      Bestillingsvare (ikke på lager)
      295 kr.Ekskl. moms
      Ubiquiti UniFi Direct Attach Copper Cable 10GBase 0.5m SFP+ SFP+ 0.5m Sort
      Varenummer 5011336058 Prod. varenr. UACC-DAC-SFP10-0.5M
      • Netværkskabeltype 10GBase-kabel til direkte påsætning
      • Venstre forbindelsestype SFP+
      • Højre forbindelsestype SFP+
      • Længde 0.5 m
      9 på lager
      125 kr.Ekskl. moms
      Zyxel SFP-SX-D Gigabit Ethernet
      Varenummer 5010545891 Prod. varenr. 91-010-204001B
      • Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
      • Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
      • Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
      • Venstre forbindelsestype LC multimodus
      Bestillingsvare (ikke på lager)
      745 kr.Ekskl. moms
      HPE Direct Attach Copper Cable
      Varenummer 5011296712 Prod. varenr. R9D19A
        3-4 dage
        495 kr.Ekskl. moms
        Direktronik SFP+ SM 20km LR 10Gbps DDMI - Zyxel SFP10G-LR
        Varenummer 5010966115 Prod. varenr. 133-4240-2620
          Bestillingsvare (ikke på lager)
          345 kr.Ekskl. moms
          Ubiquiti 25 Gbit patchkabel SFP28 DAC 0,5 m 25 Gigabit Ethernet
          Varenummer 5011209830 Prod. varenr. UC-DAC-SFP28
          • Dataforbindelsesprotokol 25 Gigabit Ethernet
          • Venstre forbindelsestype SFP28
          • Højre forbindelsestype SFP28
          • Højre forbindelsestype SFP28
          1 på lager
          295 kr.Ekskl. moms

          Viser 18 af 1109 produkter