Udvidet telefontid under Black Friday-weekenden: fredag 8.30-16 og 16.30-21, lørdag og søndag 10-15

img
img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

1 895 kr Ekskl. moms
  • Lagerstatus: Findes på lager, klar til at blive sendt. 3 på lager
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010656499
  • Prod. varenr.
  • GLC-SX-MMD=

Produktinformation

The SFP transceiver module is a hot-pluggable I/O device that plugs into module sockets. The transceiver connects the electrical circuitry of the module with the optical or copper network.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Netværksfunktioner Hot swap module replacement, Digital Optical Monitoring (DOM) support
Kompatible standarder IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Miljøparametre
Min. driftstemperatur -5 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C
Ekspansion / Konnektivitet
Tilslutninger 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.34 cm
Ydermål dybde 5.65 cm
Ydermål højde 0.85 cm
Vægt 0.075 kg
Service & Support
Service og Support 1-års garanti
Generelt
Formfaktor Indstiksmodul
Netværkstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver module
Netværk
Kabeltype Ethernet 1000Base-SX
General
Form Factor Plug-in module