img
img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

2 895 kr 90 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Leveres inden for 2-4 dage.
  • Forsendelse fra: 86 kr
  • Varenummer
  • 5010656499
  • Prod. varenr.
  • GLC-SX-MMD=

Produktinformation

The SFP transceiver module is a hot-pluggable I/O device that plugs into module sockets. The transceiver connects the electrical circuitry of the module with the optical or copper network.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type SFP (mini-GBIC) transceiver modul
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
Driftstemperatur
Min. driftstemperatur -5 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C
Service & Support
Service & Support 1-års garanti
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Networking / Features Hot swap module replacement, Digital Optical Monitoring (DOM) support
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.34 cm
Ydermål dybde 5.65 cm
Ydermål højde 0.85 cm
Vægt 0.075 kg
Netværk
Kabeltype Ethernet 1000Base-SX