Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul Gigabit Ethernet

CiscoSFP (mini-GBIC) transceiver modulGigabit Ethernet

4.495 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Leasing fra 139 kr./mån. i 36 måneder
Kan sendes inden for 48 timer
Cisco varenummer GLC-LH-SMD=
Dustin varenummer 5010638965

Datablad

  • Fabrikant
  • Netværkskabeltype
    SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol
    Gigabit Ethernet
  • Kompatible åbninger
    1 x SFP (mini-GBIC)
  • Venstre forbindelsestype
    LC/PC enkelttilstand
Produktet mangler beskrivelse.

Specifikationer SFP (mini-GBIC) transceiver modul

Generelt

Fabrikant
Produktlinje
Antal pakker
1
Netværkskabeltype
SFP (mini-GBIC) transceiver modul

Kabel

Venstre forbindelsestype
LC/PC enkelttilstand

SFP-modul

Model
Indstiksmodul
Kompatible åbninger
1 x SFP (mini-GBIC)
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 1000Base-LH, Ethernet 1000Base-LX
Maks. overføringsafstand
10,000 m
Egenskaber
Digital Optical Monitoring (DOM) support
Overensstemmelsesstandarder
IEEE 802.3z
Overliggende produktdata
FE: Cisco - switch, FE: NULL - NULL, FE: NULL - switch, FF: Cisco - modular expansion base, FF: Cisco - NULL, FF: Cisco - router, FF: NULL - NULL, FF: NULL - router, FG: Cisco - control processor, FG: Cisco - network management device, FG: Cisco - NULL, FG: Cisco - routing accelerator, FG: NULL - control processor, FG: NULL - NULL, FH: Cisco - expansion module, FH: Cisco - network adapter, FH: NULL - expansion module, FH: NULL - NULL

Netværk

Dataforbindelsesprotokol
Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed
1 Gbps
Optisk bølgelængde
1310 nm

Hardwarespecifikation

Interface
1 x Ethernet 1000Base-LX/1000Base-LH - LC/PC single-mode x 2
Min. driftstemperatur
-5 °C
Maks. driftstemperatur
85 °C

Dimensioner og vægt

Bredde
1.34 cm
Dybde
5.65 cm
Højde
0.85 cm
Vægt
75 g

Garanti

Type
1 års garanti
Service & Support
Begrænset garanti - 1 år
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Andre kunder så også