img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

5 195 kr 161 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Findes på lager, klar til at blive sendt. 1 på lager
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010638965
  • Prod. varenr.
  • GLC-LH-SMD=

Produktinformation

The industry-standard Cisco Small Form-Factor Pluggable (SFP) Gigabit interface converter is a hot-swappable input/output device that plugs into a Gigabit Ethernet port or slot, linking the port with the network.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type SFP (mini-GBIC) transceiver modul
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 1000Base-LX/1000Base-LH - LC/PC single mode x 2
Driftstemperatur
Min. driftstemperatur -5 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C
Service & Support
Service & Support 1-års garanti
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3z
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Networking / Features Digital Optical Monitoring (DOM) support
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.34 cm
Ydermål dybde 5.65 cm
Ydermål højde 0.85 cm
Vægt 0.075 kg
Netværk
Kabeltype Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-LH