img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

10 995 kr 341 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Bestillingsvare. Ukendt leveringstid.
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010372684
  • Prod. varenr.
  • GLC-EX-SMD=

Produktinformation

The 1000BASE-EX SFP operates on standard single-mode fiber-optic link spans of up to 40 km in length. A 5-dB inline optical attenuator should be inserted between the fiber-optic cable and the receiving port on the SFP at each end of the link for back-to-back connectivity.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type SFP (mini-GBIC) transceiver modul
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 1000Base-EX - LC/PC single mode x 2
Driftstemperatur
Min. driftstemperatur -5 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C
Service & Support
Service & Support 1-års garanti
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Networking / Features Digital Optical Monitoring (DOM) support
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.3 cm
Ydermål dybde 5.7 cm
Ydermål højde 0.9 cm
Vægt 0.075 kg
Netværk
Kabeltype Ethernet 1000Base-EX