img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

24 495 kr 759 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Bestillingsvare. Ukendt leveringstid.
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010368403
  • Prod. varenr.
  • CWDM-SFP-1530=

Produktinformation

The Cisco Coarse Wavelength-Division Multiplexing (CWDM) Small Form-Factor Pluggable (SFP) solution allows enterprise companies and service providers to provide scalable and easy-to-deploy Gigabit Ethernet and fiber channel services in their networks. The product set helps enable the flexible design of highly available, multi-service networks.The Cisco CWDM SFP solution is a convenient and cost-effective solution for the adoption of Gigabit Ethernet and fiber channel in campus, data-center, and metropolitan-area access networks.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type SFP (mini-GBIC) transceiver modul
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 1000Base-CWDM - LC single mode x 2
Driftstemperatur
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Service & Support
Service & Support 1-års garanti
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3z
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.3 cm
Ydermål dybde 5.6 cm
Ydermål højde 0.9 cm
Netværk
Kabeltype Ethernet 1000Base-CWDM