img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

1 099 kr Ekskl. moms
  • Lagerstatus: Leveres inden for 2-4 dage.
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010105764
  • Prod. varenr.
  • GLC-GE-100FX=

Produktinformation

The Cisco 100BASE-FX Small Form-Factor Pluggable (SFP) Fast Ethernet Interface Converter (GLC-GE-100FX=) is a hot-swappable device that plugs into a Gigabit Ethernet SFP port on Cisco switches. The Cisco SFP provides full-duplex 100-Mbps connectivity between switches over multimode fiber (MMF) infrastructures. It offers investment protection and an easy migration path for customers moving to Gigabit Ethernet connections in the future.The 100BASE-FX SFP operates on ordinary multimode fiber optical link spans of up to 2 kilometers in length. Customers implementing Cisco 100BASE-FX SFP can use 1000BASE-X SFPs in the future (including SX, LX/LH, ZX, and coarse wavelength-division multiplexing SFPs).

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Fast Ethernet
Kompatible standarder IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ah
Network & Communication
Data Link Protocol Fast Ethernet
Miljøparametre
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Ekspansion / Konnektivitet
Tilslutninger 1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode x 2
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.34 cm
Ydermål dybde 5.65 cm
Ydermål højde 0.85 cm
Service & Support
Service og Support 90 dages garanti
Generelt
Formfaktor Indstiksmodul
Netværkstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver module
Netværk
Kabeltype Ethernet 100Base-FX
General
Form Factor Plug-in module