img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

2 295 kr Ekskl. moms 71 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Bestillingsvare. Ukendt leveringstid.
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010094095
  • Prod. varenr.
  • GLC-FE-100LX=

Produktinformation

The Cisco 100BASE-LX10 SFP (GLC-FE-100LX) operates on ordinary single-mode fiber-optic (SMF) link spans up to 10 kilometers long.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Fast Ethernet
Network & Communication
Data Link Protocol Fast Ethernet
Compliant Standards IEEE 802.3, IEEE 802.3ah
Driftstemperatur
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 50 °C
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 100Base-LX - LC single mode
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.3 cm
Ydermål dybde 5.7 cm
Ydermål højde 0.85 cm
Service & Support
Service & Support 90 dages garanti
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type SFP (mini-GBIC) transceiver modul
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Netværk
Kabeltype Ethernet 100Base-LX