img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

2 295 kr 71 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Bestillingsvare. Ukendt leveringstid.
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010094095
  • Prod. varenr.
  • GLC-FE-100LX=

Produktinformation

The Cisco 100BASE-LX10 SFP (GLC-FE-100LX) operates on ordinary single-mode fiber-optic (SMF) link spans up to 10 kilometers long.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type SFP (mini-GBIC) transceiver modul
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 100Base-LX - LC single mode
Driftstemperatur
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 50 °C
Service & Support
Service & Support 90 dages garanti
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Fast Ethernet
Network & Communication
Data Link Protocol Fast Ethernet
Compliant Standards IEEE 802.3, IEEE 802.3ah
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.3 cm
Ydermål dybde 5.7 cm
Ydermål højde 0.85 cm
Netværk
Kabeltype Ethernet 100Base-LX