img

TP-Link TL-SM311LM

  • Lagerstatus: Forventet på lager: 01-11-2017
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010968219
  • Prod. varenr.
  • TL-SM311LM

Produktinformation

The TL-SM311 series Fiber Module Cards are introduced for extending transfer distance, attached to the managed/web smart switches. They can extend the distance to several kilometers even tens of kilometers which can basically satisfy the distance requirement of LAN. Users can choose whether and which items to use the fiber modules according to the demand in order to lower cost.

Datablad

Overskrift
Producent TP-LINK Technologies
Antal pakker 1
Model TL-SM311LM
Produktserie TP-LINK
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Netværksfunktioner Full duplex capability
Kompatible standarder IEEE 802.3z
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Miljøparametre
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Ekspansion / Konnektivitet
Tilslutninger 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
Generelt
Formfaktor Indstiksmodul
Netværkstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver module
Netværk
Kabeltype Ethernet 1000Base-SX
General
Form Factor Plug-in module