Intel Ethernet Sfp+ Sr Optics 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet

Intel Ethernet Sfp+ Sr Optics 10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet

395 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Kan sendes omgående (8 på lager)
Intel varenummer E10GSFPSR
Dustin varenummer 5010384077

Datablad

  • Netværkskabeltype
    SFP+ transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol
    10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet
  • Kompatible åbninger
    1 x SFP+
Produktet mangler beskrivelse.
Intel

Intel

Intel er en af verdens førende producenter af computerprocessorer, og læser du dette fra en computer, er der en overhængende chance for, at der sidder en Intel-processor i den. Intel står desuden bag varemærket Ultrabook og producerer også deres egne computere, hvor der er tale om lidt mere specielle computere i form af eksempelvis Intel NUC og Intel Compute Stick.

Ud over dette, producerer Intel også SSD’er, og er uden tvivl en af de førende udviklere af ny teknologi inden for computerindustrien.

Se mere fra Intel

Specifikationer Ethernet Sfp+ Sr Optics

Generelt

Fabrikant
Produktlinje
Model
Ethernet SFP+ SR Optics
Antal pakker
1
Netværkskabeltype
SFP+ transceiver modul

SFP-modul

Model
Indstiksmodul
Kompatible åbninger
1 x SFP+
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 1000Base-SX, Ethernet 10GBase-SR

Netværk

Dataforbindelsesprotokol
10 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet
Optisk bølgelængde
850 nm

Hardwarespecifikation

Interface
1 x Ethernet 10GBase-SR
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Andre kunder så også