D-Link DEM 211 Fast Ethernet

D-LinkDEM 211Fast Ethernet

945 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Bestillingsvare (ikke på lager). Ukendt leveringstid.
Lignende produkter på lager
D-Link varenummer DEM-211
Dustin varenummer 5010103242

Datablad

  • Fabrikant
  • Netværkskabeltype
    SFP (mini-GBIC) transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol
    Fast Ethernet
  • Kompatible åbninger
    1 x SFP (mini-GBIC)
  • Venstre forbindelsestype
    LC multimodus

Egenskaber

  • Fuld duplex-brug
  • Hot pluggable, dvs. tilslutningsbar, mens systemet kører
D-Link SFP 100 Mbps Interface Converters (Mini GBIC) er transceivere, der forbinder switches med SFP-slots med 100 Mbps fibernetværk og giver forbindelser med høj hastighed via det fiberoptiske kabel. Den høje ydeevne gør det muligt at foretage pålidelig dataoverførsel inden for korte, mellemlange og lange afstande for bygninger, fabriksanlæg, uddannelsesområder, bynet- og Telco/bredbåndsnetværksapplikationer.

Specifikationer DEM 211

Generelt

Fabrikant
Produktlinje
D-Link DEM
Model
211
Antal pakker
1
Netværkskabeltype
SFP (mini-GBIC) transceiver modul

Kabel

Venstre forbindelsestype
LC multimodus

SFP-modul

Model
Indstiksmodul
Kompatible åbninger
1 x SFP (mini-GBIC)
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 100Base-FX
Maks. overføringsafstand
2,000 m
Egenskaber
Fuld dupleksmodus
Overensstemmelsesstandarder
FCC Klasse B-certificeret, ICES-003, RoHS, TUV, UL, VCCI, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z

Netværk

Dataforbindelsesprotokol
Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed
0.1 Gbps
Optisk bølgelængde
1310 nm

Hardwarespecifikation

Interface
1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode x 2
Min. driftstemperatur
0 °C
Maks. driftstemperatur
70 °C
Fugtighedsgrad ved brug
10 - 90%
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Dokumenter DEM 211

PDF-dokument

Andre kunder så også