Moxa EDS-205A Industrial Unmanaged 5-Port Switch

Moxa EDS-205A Industrial Unmanaged 5-Port Switch 

695 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Bestillingsvare (ikke på lager). Ukendt leveringstid.
Lignende produkter på lager
Moxa varenummer EDS-205A
Dustin varenummer 5010627965

Datablad

  • Fabrikant
  • Formfaktor
    DIN monterbar på skinne
  • Netværksporte
    5
  • Min. driftstemperatur
    -10 °C
Til industrielle applikationer

Egenskaber

  • 10/100BaseT (X) (RJ45-kontakt), 100BaseFX (multi / single-mode, SC eller ST-kontakt)
  • IP30 aluminiumchassis
  • Robust design
Lille switch til industrielle applikationer. Bygges med enkelhed i skab med DIN-skinne. Redundant strømforsyning.
Dimensioner (BxDxH): 30x79x115mm

Specifikationer EDS-205A Industrial Unmanaged 5-Port Switch

Generelt

Fabrikant
Produktlinje
Moxa EtherDevice Switch
Model
EDS-205a
Type
Switch
Underkategori
Netværks hubs og kontakter

Hardwarespecifikation

Formfaktor
DIN monterbar på skinne
Undertype
Ethernet, Fast Ethernet
Dataforbindelsesprotokol
Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Netværksporte
5
Netværksporte type
10/100
Interface
5 x 100Base-TX RJ-45

Brug

Min. driftstemperatur
-10 °C
Maks. driftstemperatur
60 °C
Fugtighedsgrad ved brug
5 - 95%
Rackmonteringspakke
Valgfri
Statusindikatorer
Ports transmissionshastighed, Strøm
MTBF (forventet tid mellem fejl)
425,000 h

Funktioner og protokol

Egenskaber
LED-panel, Auto-negotiation, Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Broadcast Storm Control, Datatransport, Fuld dupleksmodus, Gem og send, Halv dupleksmodus
Overensstemmelsesstandarder
IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, CISPR 22 Klasse A, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-4, EN 61000-4-5, EN 61000-4-6, EN55022 Klasse A, FCC Part 15, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508

Størrelse og vægt

Bredde
3 cm
Dybde
11.5 cm
Højde
7 cm
Vægt
0.175 kg

Garanti

Type
5 års garanti
Service & Support
Begrænset garanti - 5 år
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Dokumenter EDS-205A Industrial Unmanaged 5-Port Switch

PDF-dokument

Andre kunder så også