IBM SFP (mini-GBIC) transceiver modul

17 495 kr 542 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Bestillingsvare. Ukendt leveringstid.
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010820169
  • Prod. varenr.
  • 45W1216

Produktinformation

The IBM 45W1216 features a longwave 8 Gbps SFP fiber optic transceiver, and is designed to support 2, 4 or 8 Gbps Fiber Channel connections at distances up to 10 km (6.2 miles), while using the appropriate 9.0/125 micrometer single mode fiber optic cable.

Datablad

Overskrift
Producent IBM
Antal pakker 1
Produktserie IBM
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type SFP (mini-GBIC) transceiver modul
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x 8Gb Fibre Channel ( long wave )
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol 8Gb Fibre Channel (Long Wave), 8Gb Fibre Channel (lang bølge)
Dataoverførselshastighed 8500 Mbps
Network & Communication
Data Link Protocol 8Gb Fibre Channel (Long Wave)
Netværk
Kabeltype Fiberoptik