Dell Force10 40 Gigabit Ethernet

DellForce1040 Gigabit Ethernet

4.695 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Leasing fra 146 kr./mån. i 36 måneder
Forventet afsendelse: 1-2 uger fra bestillingsdato
Lignende produkter på lager
Dell varenummer 407-10929
Dustin varenummer 5010755891

Datablad

  • Fabrikant
  • Netværkskabeltype
    QSFP+ transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol
    40 Gigabit Ethernet
Dell QSFP+-transceiveren leverer fibertilslutningsmuligheder for at udvide dit netværks rækkevidde Denne hot-pluggable transceiver med SFP (Small Form Factor Pluggable) har et LC-dupleksstik. Transceiveren i Dell-netværk 40GBase-SR QSFP+ giver 40GbE tilslutningsmuligheder på op til 100-150m. Desuden tilbyder den en unik optimeret digital diagnostisk overvågningsgrænseflade, som giver adgang til enheders driftsparametre som f.eks. temperatur, laserpåvirkningsstrøm, transmitteret optisk strøm, modtaget optisk strøm og forsyningsspænding i transceivere.

Specifikationer Force10

Generelt

Fabrikant
Produktlinje
Dell Force10
Antal pakker
1
Netværkskabeltype
QSFP+ transceiver modul

SFP-modul

Model
Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 40GBASE-SR
Maks. overføringsafstand
150 m

Netværk

Dataforbindelsesprotokol
40 Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed
40 Gbps
Optisk bølgelængde
850 nm

Hardwarespecifikation

Interface
1 x Ethernet 40GBASE-SR
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.