Dell SFP+ transceiver modul 10 Gigabit Ethernet

DellSFP+ transceiver modul10 Gigabit Ethernet

2.695 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Leasing fra 84 kr./mån. i 36 måneder
Forventet afsendelse: 1-2 uger fra bestillingsdato
Lignende produkter på lager
Dell varenummer 407-11196
Dustin varenummer 5010754533

Datablad

  • Fabrikant
  • Netværkskabeltype
    SFP+ transceiver modul
  • Dataforbindelsesprotokol
    10 Gigabit Ethernet
  • Venstre forbindelsestype
    LC multimodus
Dell SFP+ transceiveren leverer fibertilslutningsmuligheder for at udvide dit netværks rækkevidde. Denne hot-pluggable transceiver med SFP (Small Form Factor Pluggable) har et LC-dupleksstik. Transceiveren i Dell-netværk 10GBase-LRM SFP+ giver 10 GbE tilslutningsmuligheder på op til 220 m.

Specifikationer SFP+ transceiver modul

Generelt

Fabrikant
Produktlinje
Antal pakker
1
Netværkskabeltype
SFP+ transceiver modul

Kabel

Venstre forbindelsestype
LC multimodus

SFP-modul

Model
Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 10GBase-LRM
Maks. overføringsafstand
220 m

Netværk

Dataforbindelsesprotokol
10 Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed
10 Gbps
Optisk bølgelængde
1310 nm

Hardwarespecifikation

Interface
1 x Ethernet 10GBase-LRM - LC multi-mode hun x 2
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Andre kunder så også