HPE SFP+ transceiver modul
HPE SFP+ transceiver modul
HPE SFP+ transceiver modul
HPE SFP+ transceiver modul

HPE SFP+ transceiver modul 

1.929 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Kan sendes omgående (1 på lager)
HPE varenummer 455883-B21
Dustin varenummer 5010372291

Datablad

  • Grænsefladetype
    SFP+
  • SFP modtagertype
    Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik
    LC
  • Multitilstand fiber (MMF) understøttet
    Ja
  • Maksimal dataoverførselshastighed
    10000 Mbit/s

Egenskaber

  • HP BladeSystem klasse c 10 Gb Small Form-Factor hot-plug option med kort rækkevidde
A 10-Gigabit transceiver in SFP+ form-factor for single-mode or multi-mode fibers
HPE

HPE

Er det tid til at opgradere din virksomheds infrastruktur? Så lad Hewlett Packards og Dustins eksperter hjælpe dig med at finde den rette løsning.

Se mere fra HPE

Specifikationer SFP+ transceiver modul

Overskrift

Fabrikant

Præstation

SFP modtagertype
Fiberoptisk
Maksimal dataoverførselshastighed
10000 Mbit/s
Grænsefladetype
SFP+
Multitilstand fiber (MMF) understøttet
Ja
Fiber optisk strømstik
LC
SFP transceiver standard
SR
Fiber kabeldiametre understøttes (kerne/beklædning)
50/125, 62.5/125 µm
Maksimal overførselsafstand
400 m.
Bølgelængde
850 nm
Netværksstandarder
IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3u
Kabelteknologi
10GBASE-SR
Duplex system
Fuld
Auto MDI/MDI-X
Ja

Funktioner

Understøtter hot-plug
Ja
Certificering
MSA
Hot-swap
Ja
Kompatible produkter
HP BladeSystem c-Class

Strømstyring

Strømforbrug (typisk)
0.8 W

Driftsbetingelser

Driftstemperatur (T-T)
0 - 70 °C
Opbevaringstemperatur (T-T)
-40 - 85 °C
Relativ luftfugtighed ved drift (H-H)
10 - 80 %
Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H)
10 - 85 %

Vægt & størrelser

Bredde
55.7 mm
Dybde
13.8 mm
Højde
11.9 mm
Vægt
20 g

Emballeringsdata

Antal produkter inkluderet
1 pc(s)

Logistik data

Harmoniseret systemkode (HS)
85369010
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Andre kunder så også