img
img
img

HPE SFP (mini-GBIC) transceiver modul

Gigabit Ethernet

Op til 550 m med multimode

  • Lagerstatus: Kan sendes inden for 48 timer
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010115973
  • Prod. varenr.
  • J4858C

Produktinformation

Et full duplex SFP modul til gigiabit fiber, der anvender multimode.
TIl switche med SFP plads.

Datablad

Generelt
Fabrikant Hewlett Packard Enterprise
Produktlinje HPE
Antal pakker 1
Netværkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Kabel
Venstre forbindelsestype LC multimodus
SFP-modul
Model Indstiksmodul
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 1000Base-SX
Maks. overføringsafstand 550 m
Egenskaber Komplet duplex ydeevne
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Netværk
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Hardwarespecifikation
Interface 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
Dimensioner og vægt
Bredde 1.37 cm
Dybde 5.69 cm
Højde 1.22 cm
Vægt 20 g