Cisco X2 transceiver modul

16 995 kr 527 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Bestillingsvare. Ukendt leveringstid.
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010109618
  • Prod. varenr.
  • X2-10GB-LR=

Produktinformation

Cisco 10GBASE X2 tilbyder kunder en bred vifte af 10 Gigabit Ethernet tilslutningsmuligheder til datacentre, enterprise kabelskabe og serviceudbydernes transportapplikationer. Cisco 10GBASE-LR-moduler understøtter en linklængde på 26 km på standard single-mode fiber (SMF, G.652).

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type X2 transceiver modul
General
Device Type X2 transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 10GBase-LR - SC/PC single mode x 2
Compliant Standards
Compliant Standards Laser Class 1, IEC 60825-1
Service & Support
Service & Support 90 dages garanti
Service & Support Details Limited warranty - 90 days
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol 10 Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 10000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3ae
Network & Communication
Data Link Protocol 10 Gigabit Ethernet
Mål og vægt
Ydermål bredde 3.6 cm
Ydermål dybde 9.1 cm
Ydermål højde 1.3 cm
Vægt 0.3 kg
Netværk
Kabeltype Ethernet 10GBase-LR