img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

2 895 kr 90 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Forsendelse fra: 69 kr
Dette produkt er udgået og kan ikke bestilles
  • Varenummer
  • 5010058488
  • Prod. varenr.
  • GLC-SX-MM=

Produktinformation

The industry-standard Cisco Small Form-factor Pluggable (SFP) Gigabit Interface Converter is a hot-swappable input/output device that plugs into a Gigabit Ethernet port or slot, linking the port with the network. The 1000BASE-SX SFP is compatible with the IEEE 802.3z 1000BASE-SX standard and operates on 50 micrometer multimode fiber links up to 550 m and on 62.5 micrometer FDDI-grade multimode fibers up to 220 m.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Generelt
Netværk / Formfaktor Indstiksmodul
Netværk / Type SFP (mini-GBIC) transceiver modul
General
Device Type SFP (mini-GBIC) transceiver module
Form Factor Plug-in module
Expansion / Connectivity
Interfaces 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
Driftstemperatur
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Service & Support
Service & Support 90 dages garanti
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Kompatibel standard IEEE 802.3z
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Networking / Features Hot swap module replacement
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.3 cm
Ydermål dybde 5.7 cm
Ydermål højde 0.9 cm
Vægt 0.075 kg
Netværk
Kabeltype Ethernet 1000Base-SX