img

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul

2 845 kr Ekskl. moms 88 krpr. måned (Leasing 36 måneder)
  • Forsendelse fra: 69 kr
Dette produkt er udgået og kan ikke bestilles
  • Varenummer
  • 5010058488
  • Prod. varenr.
  • GLC-SX-MM=

Produktinformation

The industry-standard Cisco Small Form-factor Pluggable (SFP) Gigabit Interface Converter is a hot-swappable input/output device that plugs into a Gigabit Ethernet port or slot, linking the port with the network. The 1000BASE-SX SFP is compatible with the IEEE 802.3z 1000BASE-SX standard and operates on 50 micrometer multimode fiber links up to 550 m and on 62.5 micrometer FDDI-grade multimode fibers up to 220 m.

Datablad

Overskrift
Producent Cisco
Antal pakker 1
Produktserie Cisco
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 1000 Mbps
Netværksfunktioner Hot swap module replacement
Kompatible standarder IEEE 802.3z
Network & Communication
Data Link Protocol Gigabit Ethernet
Miljøparametre
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Ekspansion / Konnektivitet
Tilslutninger 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC/PC multi-mode x 2
Mål og vægt
Ydermål bredde 1.3 cm
Ydermål dybde 5.7 cm
Ydermål højde 0.9 cm
Vægt 0.075 kg
Service & Support
Service og Support 90 dages garanti
Generelt
Formfaktor Indstiksmodul
Netværkstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver module
Netværk
Kabeltype Ethernet 1000Base-SX
General
Form Factor Plug-in module