-29%
D-Link DMC-810SC
D-Link DMC-810SC
D-Link DMC-810SC
D-Link DMC-810SC
D-Link DMC-810SC

D-LinkDMC-810SC

2.567 kr.1.799 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Kan sendes omgående (16 på lager)
D-Link varenummer DMC-810SC/E
Dustin varenummer 5010047424
DMC-810SC konverter1000Base-T Gigabit kobber signaler til 1000Base-LX Gigabit single-mode fiber signaler. Maksimal afstand på fiberkablet er 10 km. Enheden er forsynet med en RJ-45 TP-port og en fiber port (SC stik).

Specifikationer DMC-810SC

Generelt

Fabrikant
Produktlinje
D-Link DMC
Model
810SC
Antal pakker
1
Netværkskabeltype
Fibermedieomformer

Kabel

Venstre forbindelsestype
RJ-45
Højre forbindelsestype
SC enkelttilstand

SFP-modul

Model
Ekstern
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 1000Base-LX, Ethernet 1000Base-T
Maks. overføringsafstand
10,000 m
Egenskaber
Auto-negotiation, Auto-sensing per device
Overensstemmelsesstandarder
C-Tick, FCC Klasse B-certificeret, VCCI Class B ITE

Netværk

Dataforbindelsesprotokol
Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed
1 Gbps

Hardwarespecifikation

Interface
1 x Ethernet 1000Base-LX - SC single-mode hun x 2, 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun
Statusindikatorer
Link/aktivitet, Strøm
Min. driftstemperatur
0 °C
Maks. driftstemperatur
40 °C
Fugtighedsgrad ved brug
10 - 90%

Dimensioner og vægt

Bredde
8.8 cm
Dybde
12 cm
Højde
2.5 cm
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Dokumenter DMC-810SC

PDF-dokument

Andre kunder så også