img

D-Link DMC 810SC

2 009 kr 62 krpr. måned (Delbetaling 36 måneder)
  • Lagerstatus: Findes på lager, klar til at blive sendt. 2 på lager
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010047424
  • Prod. varenr.
  • DMC-810SC/E

Datablad

Kontakttype venstre
RJ-45
Højre forbindelsestype
SC SingleMode

Nøglefunktioner

  • One-channel media conversion between 1000BASE-T and 1000BASE-LX
  • Auto negotiation of duplex mode on twisted-pair port
  • Auto MDI/MDIX for twisted-pair port
  • Full wire-speed forwarding rate
  • Front panel status LEDs
  • Can be used as a stand-alone device or with chassis
  • Hot-swappable when used with chassis

 

  • Link pass through function

Produktinformation

DMC-810SC konverter1000Base-T Gigabit kobber signaler til 1000Base-LX Gigabit single-mode fiber signaler. Maksimal afstand på fiberkablet er 10 km. Enheden er forsynet med en RJ-45 TP-port og en fiber port (SC stik).

Datablad

Overskrift
Producent D-Link
Generelt
Kontakttype venstre RJ-45
Højre forbindelsestype SC SingleMode
Service & Support
Service & Support 1 year warranty
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Network & Communication
Networking / Features Auto-sensing per device, auto-negotiation
Mål og vægt
Ydermål bredde 8.8 cm
Ydermål dybde 12 cm
Ydermål højde 2.5 cm