img

D-Link DMC 515SC

Medieconverter til op til 15 km fiberafstand

  • Lagerstatus: Findes på lager, klar til at blive sendt. 2 på lager
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010042252
  • Prod. varenr.
  • DMC-515SC/E

Datablad

Kontakttype venstre
RJ-45
Kontakttype højre
SC SingleMode

Nøglefunktioner

  • Auto MDI/MDIX
  • Fiber SC connector
  • Front panel status LED
  • Store-and-forward mechanism

Produktinformation

DMC-515SC konverterer 10/100Mbps 10Base-T/100Base-TX twisted-pair signaler til 100Base-FX Fast Ethernet single-mode fiber-signaler. Maksimal fiberafstand er 15 km. Enheden har en RJ-45 TP port og en SC fiber port.

Datablad

Overskrift
Producent D-Link
Netværk og Kommunikation
Tilslutningsteknologi Kabling
Netværksfunktioner Full duplex capability, auto-sensing per device, auto-negotiation, store and forward
Generelt
Kontakttype venstre RJ-45
Kontakttype højre SC SingleMode
Mål og vægt
Ydermål bredde 8.8 cm
Ydermål dybde 12 cm
Ydermål højde 2.5 cm
Service & Support
Service & Support 1 year warranty