D-Link DMC-300SC
D-Link DMC-300SC
D-Link DMC-300SC
D-Link DMC-300SC
D-Link DMC-300SC

D-LinkDMC-300SC

545 kr.
Forsendelse fra 69 kr.
Kan sendes omgående (17 på lager)
D-Link varenummer DMC-300SC/E
Dustin varenummer 5010042251
DMC-300SC konverterer 10/100Mbps 10Base-T/100Base-TX twisted-pair signaler til 100Base-FX Fast Ethernet multi-mode fiber-signaler. Maksimal fiber-afstand er 2 km. Enheden har en RJ-45 TP-port og en SC fiber-port.

Specifikationer DMC-300SC

Generelt

Fabrikant
Produktlinje
D-Link DMC
Model
300SC
Antal pakker
1
Netværkskabeltype
Fibermedieomformer

Kabel

Venstre forbindelsestype
RJ-45
Højre forbindelsestype
SC multimodus

SFP-modul

Model
Ekstern
Forbindelsesteknologi
Kabling
Kabeltype
Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX, Ethernet 10Base-T
Maks. overføringsafstand
2,000 m
Egenskaber
Auto-negotiation, Auto-sensing per device, Datatransport, Gem og send, Komplet duplex ydeevne
Overensstemmelsesstandarder
C-Tick, VCCI Class B ITE, IEEE 802.3x

Netværk

Dataforbindelsesprotokol
Ethernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed
0.1 Gbps

Hardwarespecifikation

Interface
1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode hun x 2, 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
Statusindikatorer
Kollisionsstatus, Link/aktivitet, Ports transmissionshastighed, Portstatus, Strøm
Min. driftstemperatur
0 °C
Maks. driftstemperatur
40 °C
Fugtighedsgrad ved brug
10 - 90%

Dimensioner og vægt

Bredde
8.8 cm
Dybde
12 cm
Højde
2.5 cm
Der er ikke noget tilbehør til dette produkt.

Dokumenter DMC-300SC

PDF-dokument

Andre kunder så også