img
img
img

D-Link DMC-300SC

Fibermedieomformer RJ-45 SC multimodus

  • Lagerstatus: Kan sendes omgående 44 på lager
  • Forsendelse fra: 69 kr
  • Varenummer
  • 5010042251
  • Prod. varenr.
  • DMC-300SC/E

Produktinformation

DMC-300SC konverterer 10/100Mbps 10Base-T/100Base-TX twisted-pair signaler til 100Base-FX Fast Ethernet multi-mode fiber-signaler. Maksimal fiber-afstand er 2 km. Enheden har en RJ-45 TP-port og en SC fiber-port.

Datablad

Generelt
Fabrikant D-Link
Produktlinje D-Link DMC
Model 300SC
Type Fibermedieomformer
Netværk
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Maks. overføringsafstand 2 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3x
Venstre forbindelsestype RJ-45
Højre forbindelsestype SC multimodus
Hardwarespecifikation
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 10Base-T, Ethernet 100Base-FX, Ethernet 100Base-TX
Venstre forbindelsesklemmetype RJ-45
Højre forbindelsesklemmetype SC multimodus
Interface 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun, 1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode hun x 2
Statusindikatorer Portstatus, Kollisionsstatus, Ports transmissionshastighed, Strøm, Link/aktivitet
Egenskaber Datatransport, Komplet duplex ydeevne, Auto-sensing per device, Auto-negotiation, Gem og send
Type Ekstern strømforsyning
Overensstemmelsesstandarder C-Tick, VCCI Class B ITE
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 40 °C
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 90%
Dimensioner og vægt
Bredde 8.8 cm
Dybde 12 cm
Højde 2.5 cm