Er du på udkig efter SFP-moduler eller transceivere? Hos Dustin finder du et bredt udvalg af SFP og GBIC til switchene i din virksomheds computernetværk.

Et SFP-modul (Small Form-factor Pluggable) er grundlæggende et fiberoptisk modul, der passer ind i et SFP-stik eller en SFP-port på en Ethernet-switch. Det gør det lettere at konvertere Ethernet-signaler til optiske signaler for at overføre og modtage data. SFP er også kendt som mini-GBIC (GigaBit Interface Converter).

SFP er en populær transceiver af et par grunde. For det første giver en SFP-transceiver hurtig kommunikation mellem switche og vigtige netværkskomponenter. For det andet tilbyder den mange funktioner, fordi SFP fungerer med kobber og fiber. Endelig er modulerne hot swappable. Det gør dem ideelle til at udvide eller modificere eksisterende netværk uden at skulle redesigne hele kabelinfrastrukturen.

Filter

kr
kr
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5011072565 Prod. varenr. J4859D
  • Grænsefladetype SFP
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Maksimal dataoverførselshastighed 1000 Mbit/s
8 på lager
2.095 kr.Ekskl. moms
Aruba 10G SFP+ DAC 3M 3m. SFP+ SFP+

Aruba

10G SFP+ DAC 3M 3m. SFP+ SFP+

Varenummer 5011082859 Prod. varenr. J9283D
  • Stik 1 SFP+
  • Stik 2 SFP+
  • Produktfarve Sort
48 timer
1.295 kr.Ekskl. moms
Aruba SFP LC MM

Aruba

SFP LC MM

Varenummer 5011071889 Prod. varenr. J4858D
  • Grænsefladetype SFP
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Multitilstand fiber (MMF) understøttet Ja
48 timer
1.195 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5011076210 Prod. varenr. J9150D
  • Grænsefladetype SFP+
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Multitilstand fiber (MMF) understøttet Ja
1 på lager
3.695 kr.Ekskl. moms
Aruba Direct Attach Cable 0.65m. SFP28 SFP28

Aruba

Direct Attach Cable 0.65m. SFP28 SFP28

Varenummer 5011197102 Prod. varenr. JL487A
  • Stik 1 SFP28
  • Stik 2 SFP28
  • Produktfarve Sort
3-4 dage
1.895 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5010990087 Prod. varenr. JW148A
  • Grænsefladetype SFP+
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Maksimal dataoverførselshastighed 10000 Mbit/s
Bestillingsvare (ikke på lager)
65.995 kr.Ekskl. moms
Aruba Cat5e

Aruba

Cat5e

Varenummer 5011083643 Prod. varenr. J8177D
  • Grænsefladetype SFP
  • Maksimal dataoverførselshastighed 1000 Mbit/s
48 timer
1.395 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5010990086 Prod. varenr. JW147A
  • Grænsefladetype SFP+
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Maksimal dataoverførselshastighed 10000 Mbit/s
Bestillingsvare (ikke på lager)
37.495 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5010989933 Prod. varenr. JW087A
  • Grænsefladetype SFP
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Maksimal dataoverførselshastighed 1000 Mbit/s
Bestillingsvare (ikke på lager)
3.795 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5010989936 Prod. varenr. JW090A
  • Grænsefladetype SFP+
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Multitilstand fiber (MMF) understøttet Ja
Bestillingsvare (ikke på lager)
7.595 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5010989937 Prod. varenr. JW091A
  • Grænsefladetype SFP+
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Multitilstand fiber (MMF) understøttet Ja
Bestillingsvare (ikke på lager)
6.995 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5010989938 Prod. varenr. JW092A
  • Grænsefladetype SFP+
  • SFP modtagertype Fiberoptisk
  • Fiber optisk strømstik LC
  • Maksimal dataoverførselshastighed 10000 Mbit/s
Bestillingsvare (ikke på lager)
13.495 kr.Ekskl. moms
Aruba Aruba

Aruba

Aruba

Varenummer 5010990088 Prod. varenr. JW149A
    Bestillingsvare (ikke på lager)
    6.595 kr.Ekskl. moms
    Aruba Aruba

    Aruba

    Aruba

    Varenummer 5010990089 Prod. varenr. JW150A
    • Grænsefladetype SFP
    • SFP modtagertype Fiberoptisk
    • Fiber optisk strømstik LC
    • Maksimal dataoverførselshastighed 1000 Mbit/s
    Bestillingsvare (ikke på lager)
    8.095 kr.Ekskl. moms
    Aruba 10G SFP+ transceiver module

    Aruba

    10G SFP+ transceiver module

    Varenummer 5011079167 Prod. varenr. J9151D
    • Grænsefladetype SFP+
    • SFP modtagertype Fiberoptisk
    • Fiber optisk strømstik LC
    • Maksimal dataoverførselshastighed 10000 Mbit/s
    Bestillingsvare (ikke på lager)
    12.495 kr.Ekskl. moms
    Aruba SFP (mini-GBIC) transceiver modul

    Aruba

    SFP (mini-GBIC) transceiver modul

    Varenummer 5011161745 Prod. varenr. J9054D
    • Grænsefladetype SFP
    • SFP modtagertype Fiberoptisk
    • Fiber optisk strømstik LC
    • Multitilstand fiber (MMF) understøttet Ja
    Bestillingsvare (ikke på lager)
    995 kr.Ekskl. moms

    Viser 16 af 16 produkter